7 tipov na zážitkové darčeky pre celú rodinu: Let balónom či film v 5D

Medzi tradičné darčeky sa každoročne radí elektronika, kozmetika a parfumy. Rok 2015 by však mohol byť jedinečným vystúpením z radu týchto opakujúcich sa vecných derčekov. Podľa prieskumov budú tento rok Slováci kupovať najviac darčekov cez internet z pohodlia domova. Čo im dáva viac priestoru zvažovať a premýšľať nad výberom, na rozdiel od preplnených nákupných centier. Zážitkom potom nemusí byť len samotný Štedrý deň, môže sa ním stať aj samotný darček. Zažiť nepoznané je možné, napríklad pri jazde so psím záprahom, pri bungee jumpingu vo dvojici, ale aj v kine s piatim rozmermi. Inšpirujte sa našimi tipmi na zážitkové darčeky pre vášho muža, ženu či celú rodinu.

Pre muža

Jazda so psím záprahom bude trendom tohtoročnej zimy

Zimnú dovolenku viac než polovica slovenských turistov trávi na horách. Lyžovanie a výlety na bežkách môžu však byť už niekoľkú sezónu za sebou nuda, preto by bolo dobré vyskúšať aj niečo iné. To vám môže ponúknuť jazda so psím záprahom po zasnežených českých horách. Skúste jazdu so psím záprahom a objavujte v záprahu európských husky prírodu pri pohľade zo saní. Zážitok môže byť určený pre jednotlivca, aj pre dve osoby. Počas troch hodín prejdete so psami okolo dvadsaťpäť kilometrov.

Päť rozmerov je celkom novým zážitkom

Nekonečné rozprávkové vysielanie na Vianoce môže byť pre mužské pohlavie zdĺhavé a únavné. Preto je dobré im ako oddych pripraviť zábavnú aktivitu, pre ktorú sa určite nadchnú. „Pred Vianocami uvázdzame do kín novinku, horor Dracula. Vďaka piatim rozmerom zažijete bohaté spektrum emócií, ktoré nie je možné v bežnej kinosále vytvoriť. Aktuálne ponúkame taktiež darčekové poukazy, ktoré môžete svojim blízkym darovať pod vianočný stromček,“ povedala Martina Jeřábková zo spoločnosti 5D Cinema Maxim, ktorá prevádzkuje 5D kiná po celej Českej republike a Slovensku. Prostredníctvom 5D kina sa stanete súčasťou príbehu takmer na súkromnom premietaní, na ktoré majú prístup súčasne iba štyri osoby.

Jazdite obratnejšie vďaka škole šmyku

Škola šmyku môže byť pre mužov teda nielen adrenalínovým zážitkom, ale tiež poučením o ovládateľnosti auta za nepriaznivých podmienok a skúškou krízových situácií. Na kurze by nemala chýbať ani teoretická výučba a potom vlastná praktická skúška. Nie je potrebné otáľať a investovať do bezpečia svojich blízkych prostredníctvom školy šmyku už počas týchto Vianoc.

Pre ženy

Zažite Thajsko u vás doma

Po náročných sviatkoch a na začiatku nového roka je vhodné venovať čas sama sebe. Thajské masáže môžu byť tou správnou voľbou, pretože sú vykonávané vždy ako celotelové, prípadne s intenzivnejším zameraním na konkrétnu partiu. Masér sa sústredí na vaše akupresúrne body na povrchu tela. Tie sú stláčané, vďaka čomu dochádza k zmierneniu bolesti a liečbe prípadných ochorení. Niekteré ženy sa však nerady odhaľujú na neznámych miestach, preto im môže byť návšteva wellness centra či salónu nepríjemná. To však nemusí byť překážkou, pretože dnes sú v ponuke aj masáže, keď masér vykonává masáž v prostredí vášho domu. Dopredu je dobré sa oboznámiť s certifikátmi a praxou konkrétneho profesionála.

Adrenalínový zážitok pre každú odvážnu ženu

Bungee jumping je všeobecne považovaný za bláznivý šport jednotlivcov milujúcich adrenalín. Ako inak ale viac utužiť vzájomnú dôveru, než spoločným zoskokom z mosta? Len vďaka tomu môžete zažiť jedinečný stav beztiaže, ktorý za iných podmienok pociťujú len kozmonauti vo vesmíre. Podľa štatistík naviac nie je tento šport vôbec nebezpečný. Je bezpečnejší než bežná jazda na bicykli, potápanie alebo aj parašutizmus. Obdarujete svoju polovičku zážitkom, na ktorý obaja do konca života nezabudnete.

Kurzy zdravého varenia  

Vianoce sú obdobím pokoja, ale tiež hojnosti. To sa prejavuje aj na našich slávnostných stoloch, ktoré sa vo väčšine domácností prehýbajú pod množstvom jedla. Často, bohužiaľ, nezdravým, plným cukrov. Vedie to nielen ku každoročným predsavzatiam týkajúcich sa zdravého stravovania a pohybu, ale môže to vyústiť aj  do zdravotných problémov. Preto nie je na škodu začať sa viac zaujímať o to, čo jeme. Módne diéty radia vynechávať z jedálníčka, napríklad lepok. Diagnostikovanú neznášanlivosť má podľa prieskumov však len zlomok chorých, v skutočnosti ich môže byť až päťdesiatkrát toľko. Často sa organizujú kurzy varenia bez lepku, mlieka a vajec, ktoré sú najčastejšími potencionálnymi alergénmi. Naučiť sa žiť o trochu zdravšie a zaradiť do jedálnička nové potraviny nemusí byť nikdy na škodu, začnite s tým ešte tento rok.

Pre rodiny s deťmi

Leťte objavovať svet

Celá rodina súčasne sa môže kochať z vtáčej perspektívy krásnou krajinou. V dnešnej dobe sa totiž organizujú lety aj pre viac než pre dve osoby. Najväčšie koše majú kapacitu až desať ľudí. Vekom síce nie sú lety nijako obmedzené, avšak odporúča sa vzrast najmenej 120 centimetrov, pretože kôš sám o sebe je vysoký meter desať. Pretože je zakázané umiestňovať na okraj akékoľvek stoličky, tí najmenší by si tak let neužili. Odrastenejšie deti je ale možné vziať bez problémov. Letu sa nie je potrebné obávať, vždy je v koši prítomný skúsený pilot. Miesto, odkiaľ poletíte si u niektorých spoločností dokonca môžete vybrať úplne sami.