Tréningová aplikácia VR Clean Hands od spoločnosti Tork získala ocenenie Amsterdam Innovation Award 2020

Interaktívna simulácia na nácvik umývania rúk, Tork VR Clean Hands, získala tento rok ocenenie Amsterdam Innovation Award 2020 v kategórii Súvisiace produkty/služby. VR nácvik pomáha používateľom pri precvičení každého z „5 bodov hygieny rúk“ podľa Svetovej zdravotníckej organizácie v sérii situácií z reálneho života, aby si upevnili dodržiavanie zásad správnej hygieny rúk, čo pomáha zachraňovať životy.

12. mája porota vyhlásila víťaza prestížnych ocenení Interclean Innovation Awards vo všetkých štyroch kategóriách. Ocenenia sa týkajú najinovatívnejších priemyselným produktov, ktoré naozaj menia svet. Tréningová aplikácia Tork VR Clean Hands zvíťazila v kategórii Súvisiace služby/produkty.

„Päť až desať percent nemocníc má skúsenosti s infekciou súvisiacou so zdravotnou starostlivosťou, čo vedie k približne 136 tisícom úmrtí každý rok na území Európy a Severnej Ameriky*. Sme veľmi hrdí, že náš VR Clean Hands tréning pozitívne ovplyvňuje pracovné návyky zdravotníkov a zároveň zvyšuje bezpečnosť pacientov,“ hovorí Suzanne De Maine, regionálna marketingová manažérka spoločnosti Tork pre zdravotnú starostlivosť.

Tréningová aplikácia Tork VR Clean Hands bola vytvorená priamo pre situácie, ktorým zdravotníci v súčasnosti čelia. Štúdia spracovaná spoločnosťou Tork zistila, že osemdesiat percent zdravotníkov by chcelo hygienu rúk zlepšiť. Tradičné formy nácviku umývania rúk sa však často považujú za zastarané. Presunutie tréningu do virtuálneho sveta sa v prieskumoch ukázalo ako významný prínos pre efektivitu učenia, pretože ho umožnilo realizovať na ľubovoľnom mieste.   

„Vytvoriť toto inovatívne riešenie na nácvik správnej hygieny rúk by nebolo možné bez spolupráce so zdravotníkmi a tiež so svetovými expertmi na hygienu rúk a behaviorálnu vedu. Spoločne sme vytvorili originálny, ale funkčný spôsob, ako pomôcť zdravotníkom zlepšiť hygienu rúk a znížiť riziko šírenia infekcií spojených so zdravotnou starostlivosťou,“ hovorí Jenny Logeniusová, globálna manažérka spoločnosti Tork pre brand a inovácie v oblasti Zdravotnej starostlivosti a kozmetiky.  Tento používateľsky príjemný spôsob, ako v zdravotníckom prostredí zabezpečiť dodržiavanie správnej hygieny rúk, porotu ohromil. Priebežný tréning dostupný prostredníctvom aplikácie, ktorý zlepší úroveň hygieny, je naozaj inovatívny. Využitie virtuálnej reality je zásadné na zmenu zaužívaných návykov, navyše zábavným a pútavým spôsobom. Je to perfektné riešenie, ako jednoducho vštepiť pravidlá umývania rúk ľuďom po celom svete. „Spoločnosti Tork odporúčame vytvoriť viac digitálnych nástrojov určených širokej verejnosti, zameraných nielen na zlepšenie hygieny rúk, ale týkajúcich sa aj ďalších oblasti,“ hovorí Ronald Bruins, člen poroty a šéfredaktor webu a časopisu Service Management.