Čokoládová fantázia aj lávové kamene. 6 tipov, ako si užiť božskú masáž v Aqualande Moravia

Juhomoravský aquapark Aqualand Moravia, ktorý je od Bratislavy vzdialený len približne hodinu autom, ročne navštívi asi 700 tisíc ľudí. Mnoho z nich ale nemieri len za kilometrami divokých toboganov alebo tisíckami metrov štvorcových bazénov. Veľkým ťahákom je miestne wellness centrum nazvané Forum Romanum. To ponúka luxusné masáže a procedúry, pri ktorých sa návštevníci nechávajú masírovať lávovými kameňmi alebo hýčkať ukľudňujúcou vanilkou.

Položiť sa na lôžko a nechať si namasírovať chrbát. Stereotypná predstava o masáži rozhodne nekorešponduje so zážitkom, ktorý si je možné dopriať vo wellness Forum Romanum zasadenom do malebnej krajiny s výhľadom na Pálavské vrchy. Maséri sa tu hrajú s premyslenou skladbou zážitkov a vnemov. Vďaka nim si každý môže vybrať procedúru presne na mieru svojej nálade či telesnej kondícii. Laik tak bude určite prekvapený, ako môže byť čokoláda blahodarná aj pre vonkajšok.

„Relaxačná procedúra Čokoládová fantázia zahŕňa masáž čokoládovým olejom a relaxačný zábal v čokoláde. Ďalšou voľbou môže byť havajská masáž, pri ktorej masér používa nielen prsty a dlane, ale aj predlaktia. Vďaka rytmike a prevedeniu má veľký relaxačný a terapeutický účinok. Odstraňuje únavu a napätie, pomáha pri detoxikácii organizmu,“ popisuje masérka Denisa Karpeová. Podľa nej môže práve výber správnej procedúry zážitok z masáže zásadným spôsobom premeniť. Preferujete vanilkové pohladenie? Alebo masáž lávovými kameňmi, ktoré sa nahrejú vo vodnom kúpeli a potom sa pokladajú na telo tak, aby teplo prechádzalo organizmom a vyplavovalo škodlivé látky z tkanív?

Masáže dopĺňa aj ponuka sírnych kúpeľov, ktoré organizmus prehrejú a pomôžu pri bolestiach kĺbov, kožných problémoch a únave. A nadšenie u návštevníkov budí aj kryokomora, ktorú minulý rok pri sústredení využívali aj futbalisti Sunderlandu hrajúci Premier League. Aj oni vedia, aké zázraky môžu urobiť 2 až 3 minúty v teplote −120 °C.

A kto sa do sveta masáží skutočne ponorí, určite ocení vernostný program. Vďaka nemu je každá desiata masáž v Aqualande Moravia zdarma. Milovníci masáží sa s nadšením môžu tešiť aj na leto. To totiž tím masérov vyrazí pod širé nebo. Vo vonkajšom areáli v špeciálnej chill out zóne aquaparku budú masírovať hlavu, šiju, ramená, nohy aj ruky alebo ponúkať peeling rúk a nôh. A na záver šestica tipov na procedúry, ktoré potešia dámy aj pánov:

Tri tipy pre ženy

Aromatická masáž s vôňou ruže – Ideálna voľba na zažehnanie nervozity alebo nekľudu. Masážny olej dodáva pokožke sviežosť a hladkosť.

Vanilkové pohladenie – Jemný peeling elegantne vyhladí pokožku a následný zábal pripraví na relaxačnú masáž vanilkovým olejom. Vanilka je veľmi blahodarná, má ukľudňujúci účinok na centrálnu nervovú sústavu a pôsobí ako silné antidepresívum.

Tellusina masáž lávovými kameňmi – Lávové kamene majú blahodarný vplyv na lymfatický systém a pôsobia tak proti celulitíde. Ideálna procedúra na celkové ukľudnenie a detoxikáciu organizmu.

Tri tipy pre mužov

Spesiina klasická masáž – Pri klasickej masáži sa používajú výdatnejšie a tvrdšie hmaty. Vynikajúce na odstránenie bolesti. Zotavenie svalstva sprevádza navodenie dobrej nálady a pohody.

Rozmarínová bylinková masáž – Ani chlap sa nemusí hanbiť za bylinky. Pomáhajú uvoľniť svaly a odstraňujú svalové kŕče. Masáž je vhodná na stimuláciu organizmu po únave a podporu koncentrácie.

Pomarančová aróma masáž – Depresia? Úzkosť? Táto masáž je proti nim ideálnou zbraňou, ktorá zaistí celkové osvieženie organizmu.