Taktika skombinovať hotel s najmodernejším aquaparkom v ČR Aqualandu Moravia vychádza. Izby v Pasohlávkach si hostia rezervujú aj rok vopred

Hotel s jedinečným výhľadom na Pálavské vrchy, Aqualand Inn, ktorý v tomto roku začína svoju druhú sezónu, u výletníkov mimoriadne boduje. Mnoho izieb je rezervovaných aj rok vopred. Ľudia v ňom často trávia plnohodnotnú letnú dovolenku. Namiesto mora skvelo poslúžia rozsiahle plochy bazénov a tobogany najmodernejšieho aquaparku v susednej Českej republike, Aqualandu Moravia, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti hotelu.

Hotel Aqualand Inn, ktorý za viac ako 2,4 milióna eur vyrástol pri Novomlýnskych nádržiach v Pasohlávkach, hlási aj niekoľkomesačné čakacie doby na ubytovanie. Zásadne ťaží z blízkosti najmodernejšieho a najväčšieho aquaparku v susednej Českej republike len neďaleko od Bratislavy, Aqualandu Moravia. Návštevníci v hoteli trávia aj viac ako týždeň, v cene totiž majú tobogany v celkovej dĺžke 1,7 kilometra alebo celovo 12 bazénov s vodnou plochou tri tisíc štvorcových metrov.

„Veľkonočné pobyty v Aqualand Inn návštevníci vykúpili už počas zimných mesiacov. V prípade leta je situácia omnoho dramatickejšia, prvý dopyt sme zaznamenali už na konci minuloročných prázdnin. Pozorujeme trend, kedy ľudia volia Aqualand Moravia namiesto zahraničnej dovolenky alebo prípadne ako druhú dovolenku po pobyte pri mori,“ uviedol riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Namiesto toho, aby sa management venoval primárne príprave na letnú sezónu, chystá už balíčky na tohtoročnú jeseň. Práve výhodná skladba niekoľkých služieb dohromady je veľkým ťahákom pri lákaní turistov. Samozrejmosťou je aj neobmedzený vstup priamo do Aqualandu. Návštevníci si môžu vybrať napríklad balíček Aktívny rodinný pobyt, ktorý zahŕňa bonusy na požičanie bicyklov. Cyklomapu alebo napríklad vstupenku do 7D kina. Jarný relaxačný balíček zasa pridáva neobmedzený vstup do Wellness Forum Romanum. Hotel ale ponúka aj kongresový sál alebo špičkovú reštaráciu. Na ploche šiestich tisíc metrov štvorcových sa v špeciálne navrhnutých domčekoch nachádzajú izby štyroch typov. Celkovo hotel ponúka viac ako stovku lôžok.

„Príjemne nás prekvapil záujem rodín o ubytovanie. Práve rodinné apartmány plánujeme v budúcnosti rozšíriť,“ dodal Pavlacký. Medzi zákazníkmi sú vo veľkej miere aj cudzinci. Aqualand totiž ťaží aj zo svojej polohy pri hraniciach. Aktuálne platí, že z desiatich turostov v aquaparku je ich priemerne šesť z Českej republiky, dvaja sú Slováci a dvaja Rakušania. A Aqualandu Moravia sa nesmierne darí. Len vlani ho navštívilo viac ako 700 tisíc ľudí. V porovnaní s rokom 2014 je to o celých 40 percent viac, vďaka čomu je napríklad spolu s Pražským hradom v desiatke najnavštevovanejších cieľov v Českej republike a s prehľadom prvý najnavštevovanejší v kraji.