Zimné pneumatiky tento rok stoja 109 eur, rozdiel medzi slovenskými e-shopmi je až 16 %

Ceny na internete sa môžu medzi predajcami zimných pneumatík líšiť až o 16%. Ľudia by preto mali medzi dostupnými e-shopmi dobre vyberať a ušetriť tak aj niekoľko desiatok eur. Priemerná cena zimného obutia v slovenských internetových obchodoch tento rok činí 109 eur za kus. Vyplýva to z výsledkov meraní služby Karsa Monitor porovnávajúcej ceny jednotlivých online obchodov.

Slovenské internetové obchody tento rok zimné pneumatiky nezlacňujú. Zatiaľ čo v minulom roku predstavovala priemerná cena zimnej výbavy 110 eur, tento rok je to iba o jedno euro menej. „Cenová hladina zimných pneumatík sa v slovenských e-shopoch v priebehu uplynulého roka príliš nezmenila. Došlo k poklesu o necelé jedno percento,“ informoval Michal Ježek, riaditeľ spoločnosti Karsa Technologies, ktorá ponúka prevádzkovateľom internetových obchodov moderný cloudový nástroj pre analýzu cien produktov v reálnom čase. „K poklesu cien nedochádzalo ani napriek tomu, že klesali vstupné náklady na výrobu pneumatík. Napríklad cena ropy klesla za posledný rok o 40 percent,“ doplnil Ježek.

Na slovenskom internetovom trhu s pneumatikami pôsobí množstvo predajcov, ktorí ponúkajú tovar s výrazným rozdielom cien. Aplikácia Karsa Monitor porovnala ceny zhodných produktov v e-shopoch. Meranie ukázalo, že cena zimných pneumatík sa môže líšiť až o desiatky percent. Zimnú výbavu tak podľa aktuálnej analýzy ponúkajú lacno najmä slovenské obchody pneu-disky.sk, elektrony.sk a pneumatikysxpres.sk.

„Pri porovnaní e-shopov sa ukázalo, že slovenských zákazníkov v mnohých prípadoch vyjde lacnejšie, keď nakúpia tovar v českých obchodoch. Výhodne vychádzajú zimné pneumatiky napríklad v obchode megalevnepneu.cz. Pri niektorých produktoch je rozdiel v cene rovnakých pneu aj viac ako 10 eur,“ upozornil na rozdielnu tvorbu cien Michal Ježek zo spoločnosti Karsa Technologies.

Nemalé rozdiely môžu nakupujúci zaznamenať aj medzi jednotlivými značkami pneumatík. Pri porovnaní obľúbeného rozmeru 195/65/r15 je možné podľa výrobcu ušetriť 30 eur. Napríklad u značky Matador môžete kúpiť jeden kus pneu v priemere za 44 eur, zatiaľ čo za zimnú výbavu značky Michelin zákazník zaplatí 75 eur. Na úrovni 70 eur sa pohybujú aj značky Continetal alebo Nokian. Naopak za cenu okolo 50 eur je možné zaobstarať pneumatiky Sava, Fulda, Barum alebo Goodride.

Priemerná cena pneumatík v slovenských e-shopoch v rozmere 195 /65 /r15

Výrobca Priemerná cena
Matador 44 eur
Sava 45 eur
Fulda 50 eur
Barum 55 eur
Goodride 55 eur
Firestone 56 eur
Pirelli 61 eur
GoodYear 62 eur
Bridgestone 63 eur
Dunlop 65 eur
Continental 69 eur
Nokian 74 eur
Michelin 75 eur

Zdroj: Karsa Monitor