Rozlusknite vzťah na Valentína: 5 tipov na najzaujímavejšie miesta, kde sa zasnúbiť alebo rozísť

Viete, kto ako prvý oslavoval Valentína v Československu? Bola to manželka prezidenta Masaryka, Američanka Charlotta, pretože sa nechcela obľúbeného sviatku vzdať ani mimo svoju vlasť. Lenže vojna a komunizmus jej novej tradícii príliš nepriali. Valentín si tak k nám znova hľadá cestu, a to nielen ako gýčový deň plný srdiečok, ale ako obdobie, kedy milenci robia dôležité rozhodnutia o svojej budúcnosti. A prekvapivo často to nebývajú len žiadosti o ruku, ale aj rozchody. Či už sa chcete s partnerom zasnúbiť alebo sa s ním konečne rozísť, môžete si to užiť. Vybrali sme tie najvhodnejšie miesta po celom svete, kde je možné urobiť ten dôležitý krok ďalej alebo späť vo vašom vzťahu.

            Tip: Chcete o ruku požiadať originálne? Skúste potápanie

Cairns v Austrálii je jednou z najkrajších potápačských oblastí na svete. Predstavte si svoju lásku, ako pláva dokonale farebným morským svetom, narazí na zaujímavú lastúru a po otvorení v nej nájde prstienok. Ideálna kombinácia, ktorá ašpiruje na tú najromantickejšiu žiadosť o ruku všetkých dôb. „Cairns je dôležitým vstupným bodom k potápaniu vo vodách Veľkého korálového útesu, ktorý je tým najväčším na svete a je chránený UNESCO,“ hovorí Ivan Šidla z cestovnej agentúry Invia, ktorá je najväčšou internetovou cestovnou agentúrou na Slovensku a letecké zájazdy v dobe Valentína predáva. V spoločnosti najvzácnejších svetových koralov tak budú mať vaše zásnuby skutočnú váhu. „Február je pre Austrálčanov letným mesiacom, a pretože Cairns tiež býva nazývané bránou tropického austrálskeho severu, cestovatelia môžu rozhodne zabudnúť na slovenskú zimu,“ podotýka Ivan Šidla. Priemerné teploty tam v týchto dňoch presahujú 30 stupňov Celzia.

Tipy na dovolenku:

Agincourt Apartments, 11 dní, bez stravy, letecky, 1 689 eur

            Tip: Rozíďte sa nad drinkom v Londýne, smutnými rozhodne neostanete

Hlavné mesto Veľkej Británie je už od začiatku roka naladené anti-valentínsky. Možno preto, že v ňom podľa štatistík žije vôbec najväčšie percento nezadaných ľudí na svete. To je ale ideálne rozloženie situácie pre tých z vás, ktorým došla s druhou polovičkou trpezlivosť. Kúpte si letenky na valentínsky víkend v polovici februára, piatkový večer sa venujte rozhovorom nad ciderom a ráno 14. februára sa nad anglickými raňajkami rozíďte. Bohaté a tučné jedlo vás totiž ideálne pripraví na všetky tie londýnske anti-valentínske večierky, ktorých sa v sobotu bude konať minimálne 20! Svoj single status môžete zapiť na golfovej párty v klube Swingers, vrátiť sa do šesťdesiatych rokov v podniku Eight Moorgate alebo sa zúčastniť tradičného Pub Crawl, ktorý spočíva v celovečernom obchádzaní rôznych londýnskych krčiem. Na nedeľu, kým vám poletí lietadlo naspäť, odporúčame zabudnúť na nepríjemný rozchod na trhoch na legendárnej Brick Lane, kde nakúpite nielen oblečenie, ale aj mnoho zaujímavého jedla.

Tipy na dovolenku:

The Americana Hotel, 3 dny, raňajky, letecky, 364 eur

            Tip: Keď svadba, tak masová a na Filipínach

Oslavy svätého Valentína vyzerajú na Filipínach podobne ako v krajinách západného sveta. Existuje tu ale jeden skutočne výrazný rozdiel. Kým u nás sa ľudia na svätého Valentína najčastejšie zasnubujú, na Filipínach sa rovno vezmú. A keď už sa berú, tak so všetkou parádou. Sú tu totiž populárne masové svadby, kde sa tisícky snúbencov z celej krajiny zoskupia na veľkých verejných miestach, akými sú obchodné centrá, námestia alebo veľké katedrály, aby sa z nich stali manželia. Môžete to urobiť rovnako a vybaviť zásnuby aj svadbu počas jednej cesty. Odleťte napríklad na ostrov Cebu, zasnúbenie vybavte v Garden Cafe, ktoré je podľa recenzií na cestovateľskom portáli TripAdvisor tým najlepším podnikom s filipínskou kuchyňou, a potom sa presuňte na miesto, kde poviete skupinové „Áno“. Informácie o tom, za akých podmienok sa môžete svadby zúčastniť, nájdete na oficiálnom portáli mesta Cebu.

Tipy na dovolenku:

Maribago Bluewater, 9 dní, raňajky, letecky, 1 402 eur

Tip: V Chorvátsku na to nebudete sami, majú tu Múzeum rozchodov

Na pobreží Chorvátska teraz úplne teplo nie je. Zimné pochmúrne more je ale pomerne vhodnou kulisou k uskutočneniu tak neobľúbeného kroku, teda rozchodu. Vidieť populárnu destináciu mnohých Slovákov, ako odpočíva pred ďalšou sezónou a žije si svojím vlastným lokálnym životom, má tiež kúzlo. Nadýchaný chorvátsky chlieb, ktorému sa hovorí kruh, tu v zime dostanete tiež a pečené jahňacie si po prechádzke na veternej pláži zaslúžene vychutnáte. Aspoň budete mať na rozchod príjemné spomienky. Ak sa rozhodnete svoj vzťah ukončiť v Chorvátsku alebo máte naplánovanú ešte poslednú spoločnú dovolenku, vezmite rozchod s humorom a zájdite si do Záhrebu, kde sa nachádza Múzeum rozchodov. V múzeu sú prezentované najrôznejšie dramatické príbehy nenaplnenej lásky, vystavené sú aj predmety usvedčujúce ako sekera alebo spodné prádlo.

Tipy na dovolenku:

Hotel Esplanade, 8 dní, polpenzia, vlastná doprava, 158 eur

      Tip: V Južnej Kórei si na svoje prídu zamilovaní aj opustení

V Južnej Kórei je Valentín pomerne novým sviatkom, aj tak tu už ale má svoju každoročnú tradíciu. Na rozdiel od zvyšku sveta sa tu oslavuje hneď trikrát. „Štrnásty február je tu vždy v réžii žien. Práve tie totiž v tento deň dávajú svojim milým darčeky v podobe sladkostí alebo kvetín. Muži sa môžu vyjadriť o mesiac neskôr, teda 14. marca na takzvaný White Day, Biely deň, kedy, naopak, oni musia zahrnúť svoju nežnejšiu polovičku darčekmi,“ predstavuje juhokórejské oslavy Ivan Šidla z cestovnej agentúry Invia. Treťou fázou je takzvaný Black Day alebo Čierny deň 14. apríla, kedy, naopak, všetci nezadaní zajedajú svoju samotu rôznymi japonskými čiernymi pokrmami. „Typické je napríklad takzvané Jajangmyeon, čo sú rezance s čiernou sójovou pastou alebo rezance s pastou z čiernych fazúľ.“ Nemusíte tedana dovolenku nutne vycestovať už teraz. Objednajte si letenky pokojne s predstihom na marec, ak chcete vo svojom vzťahu pokračovať, alebo na apríl, ak sa teraz rozídete a budete chcieť za nevydareným partnerstvom urobiť čiernu bodku.

Tipy na dovolenku:

Okruh Južnou Kóreou, 10 dní, strava podľa programu, letecky, 2 550 eur