Nový hotel pri Aqualande Moravia je na letnú sezónu takmer vypredaný, ľudia si ho začali objednávať už aj na jeseň

Nový hotel pri Aqualande Moravia, ktorý areál aquaparku obohatil začiatkom mája, je už na letné prázdniny prakticky vypredaný. Rezervovaných je už viac ako 80 percent ubytovacích kapacít v júli a auguste. O letné mesiace majú záujem najmä rodiny s deťmi a páry, ktoré si rezervujú väčšinou týždenné pobyty. Hotel Aqualand Inn registruje aj prvé jesenné objednávky, hlavne v dobe konania medzinárodného strojárskeho veľtrhu, ktorý sa tento rok uskutoční začiatkom októbra. Na jeseň si ľudia objednávajú zväčša kratšie pobyty, často ide o trojdenné turnusy pre firemnú klientelu.

Čerstvo dokončený Aqualand Inn Hotel navštevujú najmä hostia z vzdialenejších miest a zo zahraničia. „Vďaka ubytovaniu v našom hoteli pri Aqualande Moravia, ktoré po novom poskytujeme od 1.5.2016, už ľudia nemusia zložito hľadať ubytovanie v blízkom či vzdialenejšom okolí. Naši zákazníci oceňujú možnosť komfortu, keď pri rezervácii hotelu automaticky dostanú vstup aj do aquaparku. Vďaka on-line rezervácii, kde si zvolia typ ubytovania a overia voľnú kapacitu, si jednoducho doprajú komfort v celom našom areáli. Tiež si môžu dopriať aj pohár miestneho vína s vedomím, že do hotelu to majú skutočne len pár krokov,“ uviedol riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Ľudia si podľa jeho slov chvália luxusne zariadené a komfortné izby, bohaté raňajky v PRIMA bare a možnosť zájsť si do areálu aquaparku priamo v hotelovom župane, cez špeciálny turniket určený výhradne pre hotelových hostí. „Môžu tak byť bez akéhokoľvek zdržania hneď pri vode alebo na toboganoch,“ uviedol Pavlacký.

Okrem týždenných pobytov jazdia do nového hotelu ľudia aj na víkendy, a pobyt v areáli kombinujú s turistikou a cykloturistikou. Podčiarkujú tak skutočnosť, že južná Morava a región Pálava patria k najnavštevovanejším miestam v susednej Českej republike. V tejto súvislosti návštevníci určite ocenia fakt, že sa hotelová kapacita v Aqualande ešte zvýši. Od začiatku júla budú v prevádzke štyri nové free domy. Ide o moderný typ ubytovania až pre 5 osôb, ktorých súčasťou je okrem iného aj vybavená kuchyňa s možnosťou prípravy vlastného jedla a miestnosť pre uschovanie bicyklov.

 „Očakávame, že tento typ ubytovania využijú hlavne rodiny s deťmi a cyklisti. Do hotelového areálu sme ako novinku umiestnili trampolínu pre deti. Plánujeme aj výstavbu detského ihriska, a to priamo v blízkosti recepcie. Tu budú mať rodičia možnosť posedieť si na káve alebo pri poháriku vína, kým deti budú hneď vedľa a pod priamym dohľadom rodičov sa budú môcť vyblázniť na ihrisku,“ uviedol Pavlacký. Prevádzkovateľ areálu už počas jesenných mesiaco chystá vylepšenie súčasnej kongresovej miestnosti s výhľadom priamo na Pálavu.