Nebojte sa na Silvestra odviazať v make-upe. Trblietky a kamienky vás rozžiaria, výrazné farby zasa dodajú šmrnc

Na konci roku môžete nechať vyniknúť svoje kreatívne ja a skúsiť všetko, na čo ste doteraz v líčení nemala odvahu. V lesku a žiari novoročného veselenia sa by sa nemal stratiť ani váš look. Hitom sú trblietavé kamienky, perie a dymové tiene v netradičných farbách. Naopak, vlasom doprajte prirodzenosť. 

Silvestrovské oslavy si žiadajú niečo špeciálne, ženy by preto prípravám mali venovať náležitú starostlivosť. Kedy inokedy vyskúšať nezvyčajné, extravagantné alebo priam bláznivé farby a kozmetické vychytávky? Dokonca aj evergreen spoločenského líčenia, dymové tiene, môže dostať nový rozmer vďaka novému farebnému poňatiu. Aj pri silvestrovskom líčení je ale dôležitý dobrý základ, teda vyčistená pleť a podkladová báza pod make-up, aby všetko vydržalo čo najdlhšie, ideálne po celú noc až do rána.

Lesk v štýle hollywoodskych hviezd

Vzhľadom na to, že počas novoročných osláv sa všetko ligoce, aj make-up by sa mal niesť v tomto duchu. Trblietky vyniknú na očných viečkach, riasach aj tvári, špecialitou z módnych prehliadok je trblietavné obočie. Okrem metalických očných tieňov s odleskami môžete na viečko naniesť flitre, ktoré zafixujete napríklad gélovou riasenkou alebo špeciálnym lepidlom. Výsledný efekt bude o to pôsobivejší, ak oko orámujete kontrastnou farbou. „Veľmi populárne je výrazné rámovanie očí čiernou linkou doplnené o žiariace zlatisté efekty v duchu líčenia filmových hviezd. Linka môže byť v tomto prípade dosť pretiahnutá a silná,“ radí Anna Stojaspalová zo spoločnosti LR Health & Beauty vyrábajúcej okrem iného aj dekoratívnu kozmetiku.

Bláznivé farby. Dajte si záležať na očiach

Klasikou, ktorá nesklame ani tento rok na Silvestra, ostávajú precízne vykreslené oči pomocou dymových tieňov. V kombinácii s trblietkami sa môžete držať pri zemi s tradičnými odtieňmi šedej či modrej, špecialitou novoročných osláv je ale dymové líčenie vo farebných tónoch slivkovej či bordó. V tomto prípade je ale nutné v tieňovaní postupovať obozretne, aby vaše tiene nevyzerali jednoliato a nezdôraznili nechcené prvky typu kruhy pod očami. K dokonalému looku je potrebné zaistiť dokonalé krytie okolo viečok.

Kamienky a perie? Všetko je dovolené

Nalepovacie kamienky alebo farebné perie určite nie sú veci, ktoré by ste využila na klasické spoločenské líčenie. V prípade Silvestra však tieto zdobiace prvky smelo zaraďte do svojho repertoáru. Drobné kamienky okolo očí alebo v hornej časti tváre podtrhnú váš hviezdny make-up. Príležitosť dajte aj umelým riasam, ktorých efekt znásobia vlepené farebné pierka. V takom prípade to ale už nepreháňajte s vyfarbovaním pier.

Nechty zlaďte, vlasom ponechajte príležitosť

Ak na seba upútate pozornosť vďaka výrazným očiam, tmavým perám a trblietajúcim sa tváram, účes už môžete nechať bez väčších zásahov. Vlasy stačí prehrabnúť hrebeňom, prípadne doladiť kulmou. Nechajte ich splývať okolo tváre alebo jemne rozstrapaťte. Nechtom bude svedčať, ak im doprajete obdobné farebné ladenie ako na očiach. „Trendy je nepravidelné zdobenie, teda jeden necht vo farbe očí, druhý nalakovaný trblietkami a tretí v kombinácii oboch variantov. Spoľahlivá je v tejto podobe zlatočierna kombinácia,“ uzavrela  Anna Stojaspalová za spoločnosť LR Health & Beauty.