Kuki TV – internetová televízia, ktorá pozná váš vkus

Inteligentná internetová televízia Kuki, ktorá je produktom českej firmy SMART Comp., prichádza v apríli v úplne novej verzii aj na Slovensko. Zákazníkom umožní sledovať obľúbené programy bez toho, aby museli poznať televízny program a presný čas vysielania. Každému používateľovi maximálne prispôsobí nastavenie aj ponuku obsahu. Nová Kuki TV bude dostupná vo viacerých zariadeniach, napríklad v Apple TV, inteligentných televíziách od LG (operačný systém webOS) alebo vo webových prehliadačoch. Aplikácia bude k dispozícii tradične v inteligentných televíziách s operačnými systémami Android TV a TIZEN. Čoskoro sa nová Kuki TV stane aj súčasťou set-top boxov.

Tím vývojárov pracoval na novej verzii Kuki TV dlhšie než rok. „Chceme, aby Kuki bola najinteligentnejším televíznym prehliadačom. Zákazníkom teraz ponúka všetok televízny obsah na jedinej stránke. Zároveň im umožňuje nezávislosť od televíznych programov,“ hovorí Marek Bukal, vedúci vývoja Kuki TV.

Intuitívne rozhranie a výnimočné množstvo obsahu

Hlavnou zmenou, ktorú používatelia iste ocenia, je ľahká orientácia a vyhľadávanie v televíznom obsahu. Už netreba vedieť, kedy a kde sa bude konkrétna relácia alebo film vysielať. Kuki TV sa viac zameria na tituly, ktoré používatelia môžu sledovať okamžite a prehľadne im ich v ponuke predkladá. Novinkou je vyhľadávanie podľa názvov relácií, podľa žánrov, používateľského hodnotenia, ale aj podľa mien hercov a tvorcov. Nová Kuki TV obsahuje takmer 34 tisíc titulov všetkých žánrov, teda okolo 26 tisíc hodín televíznej zábavy. „Konkurenčná služba Netflix má dnes v ponuke zhruba tritisíc filmov a vyše tisíc päťsto seriálov. To je šesťkrát menej relácií v porovnaní s Kuki TV. Navyše tarify s televíznymi kanálmi i výber seriálov sa pripravujú na základe požiadaviek a potrieb slovenských divákov,“ upozorňuje Bukal.

Nastavenie si môže každý člen rodiny prispôsobiť vlastným potrebám prostredníctvom svojho profilu. V ňom sa mu všetky predvoľby ukladajú a synchronizujú s ďalšími zariadeniami, napríklad s mobilným telefónom. Používateľ si môže upraviť kvalitu obrazu pri prehrávaní (Kuki TV poskytuje obsah vo Full HD i 4K), preferovaný jazyk pri audio stopách a titulkoch, poradie kanálov a veľa ďalšieho. Novo sa pri každom titule zobrazuje podrobný opis zahŕňajúci napríklad aj hodnotenie z filmových databáz. „Zákazníci sa už čoskoro dočkajú aj slovenského a maďarského menu. Na prekladoch intenzívne pracujeme. Česká verzia novej Kuki bola spustená v druhej polovici marca a o túto novinku sme okamžite zaznamenali záujem slovenských zákazníkov. Na Slovensku sme ju preto sprístupnili skôr, ako sme plánovali. Preto je menu zatiaľ len v češtine,“ vysvetľuje Bukal.

Na vývoji sa podieľali bežní používatelia

Novej Kuki TV predchádzala beta verzia, ktorá sme predstavili na jeseň minulého roka. Na ceste k finálnemu produktu mali dôležitú úlohu súčasní používatelia. „Do testovania beta verzie sme zapojili 300 zákazníkov. Vďaka nim sme získali dôležitú spätnú väzbu a máme tak istotu, že nová služba bude používateľom vyhovovať vo všetkých smeroch,“ dopĺňa Marek Bukal.

Aplikácie novej Kuki TV pre jednotlivé typy zariadení sa uvoľňujú postupne od začiatku apríla. Už dnes majú všetci zákazníci možnosť novú verziu Kuki TV vyskúšať v rámci beta verzie v internetových prehliadačoch. Medzi prvými aplikáciami novej Kuki TV bude dostupná verzia pre webové prehliadače a Android TV. Nasledovať budú, v závislosti od dĺžky schvaľovacích procesov jednotlivých výrobcov, aj verzie pre ďalšie zariadenia. Kuki TV je prenositeľná medzi mobilnými telefónmi, tabletmi, počítačmi a televízormi. Funguje vo všetkých krajinách Európskej únie. Sledovať obľúbené programy tak zákazníci môžu aj na dovolenke.

Fascinujúci vesmír

Okrem technických inovácií prešla Kuki TV celkovým rebrandingom. Má nové logo i webové stránky. Vizuálu dominuje fialová farba, tematicky bol inšpirovaný kozmickým priestorom. „Vesmír vo firme obdivujeme. Predstavuje pre nás nekonečné možnosti, vedecký a technický pokrok. Celý vývojársky tím miluje technológie. Sci-fi a vesmír sú tak dokonalou inšpiráciou, ktorá nás posúva ďalej. Ako by mala nová Kuki TV vyzerať, bolo preto vopred skoro jasné,“ uvádza na záver Bukal. Kuki TV týmto krokom mení aj spôsob komunikácie. Chce byť aktívnejšia na sociálnych sieťach, najmä na Instagrame a tiež v novej blogovej sekcii na svojich webových stránkach.