Drahé kočíky v nemeckom teste pohoreli, najlepšie dopadol Britax Go

Bratislava, 23. februára 2015

Zlú známku si z nedávnej štúdie nemeckej Spoločnosti pre ochranu spotrebiteľa odniesli takmer všetky testované detské kočíky od mnohých významných svetových výrobcov. Cena niektorých z nich sa pritom pohybuje na úrovni niekoľko stoviek až tisícok eur. Najlepšie dopadol kočík Britax Go, ktorý ako jediný získal ohodnotenie a označenie dobrý a medzi konkurentmi tak zažiaril.

Najnovšie výsledky testov Spoločnosti pre ochranu spotrebiteľa v Nemecku ukázali, že vyššia cena nie je v prípade kočíkov zárukou kvality. Na základe testov musel byť dokonca jeden zo štrnástich testovaných modelov stiahnutý z predaja, pretože obsahoval rakovinotvorné látky. Zo vzorky testovaných produktov bol pritom najdrahší, jeho cena sa vyšplhala na viac ako 1000 eur. Odborníci testovali okrem obsahu škodlivých látok aj skladnosť, praktickosť alebo veľkosť ako dôležité parametre, ktoré berie pri výbere do úvahy mnoho rodičov.

Ako jednoznačný víťaz vyšiel z testu kočík Britax Go. „Porota v jeho prípade ocenila mimo iné aj jednoduchosť skladania a dobre riešenú korbu, vďaka ktorej je možné kočík využívať už aj pre novorodencov,“ uviedol Frank Heiligers zo spoločnosti Britax, ktorá ponúka kompletnú radu detských sedačiek, nosidiel a doplnkov. „Sme radi, že sa potvrdila kvalita našich výrobkov. Nie je nič horšie, ako si kúpiť drahý a nekvalitný kočík, ktorý môže byť nebezpečný a ohroziť zdravie dieťaťa tým, že sa pri náraze uvoľní, dieťa vypadne a zraní sa,“ uzavrel Heiligers.