Invia.sk prichádza na trh s jedinečnou poistkou

Cestovná agentúra Invia.sk prichádza ako jediná na trhu s poistením, ktoré klientov ochráni v prípade krachu cestovnej kancelárie. Od decembra poskytuje klientom bezplatne ku každému predanému zájazdu jedinečnú poistku nazvanú Faktor 100. Táto klientom zaručuje okamžitú náhradu za pobyt zrušený kvôli úpadku organizátora. Cestovná agentúra Invia.sk poistkou reaguje na aktuálnu situáciu na slovenskom trhu, kedy musia ľudia na vrátenie peňazí za zájazd čakať niekoľko mesiacov.

 

Vďaka poistke Faktor 100 klienti cestovnej agentúry Invia.sk nemusia v prípade krachu cestovnej kancelárie rušiť naplánovanú dovolenku ani zháňať peniaze na nákup náhradného zájazdu. Cieľom poistky je uľahčiť a urýchliť kompenzáciu nákladov za zrušený pobyt od skrachovanej cestovnej kancelárie. Túto novú služba poskytuje v spolupráci s AXA Assistance, ktorej zákazník agentúry danú pohľadávku odovzdá. Následne od nej dostane poukážku na nákup zájazdu u Invia.sk v plnej hodnote pôvodného pobytu. Celú agendu spojenú s vymáhaním pohľadávky potom za klienta vybavuje AXA Assistance.

 

„Pomocou novej poistky Faktor 100 chceme klientom ponúknuť rýchle a bezpečné riešenie v prípade krachu cestovnej kancelárie. Ide o celkom unikátnu službu, ktorá nemá na slovenskom trhu obdoby,“ uviedol Ivan Šidla, marketingový manažér cestovnej agentúry Invia.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom trhu v internetovom predaji dovoleniek. „Až doteraz museli ľudia čakať na vyplatenie peňazí za zrušený zájazd až niekoľko mesiacov. Navyše riešili náročné papierovanie, čoho sme chceli našich klientov ušetriť. Teraz takto získajú exkluzívnu možnosť zakúpiť si hneď nový pobyt a odcestovať na dovolenku v plánovanom termíne,“ doplnil Šidla.

 

Za 7 rokov svojej existencie cestovná agentúra Invia.sk riešila niekoľko prípadov skrachovaných cestovných kancelárií. V tomto roku zaregistrovala  dve cestovné kancelárie, ktoré vyhlásili úpadok a zrušili už predané pobyty. Zákazníci potom obyčajne čakajú na vrátenie ceny zájazdu niekoľko mesiacov. Peniaze sú vyplácané z poistky, ktorú je každá cestovná kancelária zo zákona povinná uzavrieť.

 

„Aj na slovenskom trhu sa úpadky cestovných kancelárií vyskytujú. Táto nová poistka preto našich klientov ochráni pred rizikami spojenými s krachom cestovnej kancelárie,“ povedal Ivan Šidla z cestovnej agentúry Invia.sk. „Ľudia získajú najbezpečnejší spôsob nákupu dovolenky na slovenskom trhu. Sú poistení ako zákonným poistením cestovnej kancelárie, tak aj špeciálnym poistením, ktoré dostanú výhradne v agentúre Invia.sk. Poistka je zahrnutá v cene každého zájazdu, a to bez zvýšenia ceny pobytu,“ dodal Šidla.