Generica uvádza na trh CoOmegu, produkt podporujúci správnu funkciu srdca

Spoločnosť Generica, popredný výrobca výživových doplnkov, uvádza na trh unikátny produkt CoOmega Generica podporujúci správnu funkciu srdca. Inovatívna kombinácia koenzýmu Q10 a vysoko koncentrovaného rybieho tuku napomáha znižovať krvný tlak a pôsobí preventívne proti vzniku krvných zrazenín. Spoločnosť tak významne rozširuje portfólio produktov zameraných na srdce a cievy.

Nový produkt CoOmega Generica je určený ako doplnok liečby pre osoby s vyšším krvným tlakom alebo s ischemickou chorobou srdca a ako prevencia vzniku srdcovo-cievnych ochorení. Jedinečné spojenie rybieho tuku a koenzýmu Q10 pôsobí aj ako prevencia proti vzniku zrazenín v krvi a znižuje riziko infarktu myokardu. Zároveň pôsobí priaznivo na vysokú hladinu tukov v krvi.

„Nový produkt sme vyvinuli v súlade s požiadavkami pacientov. Unikátne spojenie rybieho tuku a koenzýmu Q10 osobám s kardiovaskulárnym ochorením umožní denne užívať obidve potrebné látky v dostatočnom množstve iba v jednej kapsule,“ uviedla Klára Minczinger, produktová manažérka spoločnosti Generica, ktorá sa už viac ako 16 rokov špecializuje na výrobu výživových doplnkov. „Koenzým a rybí tuk sme zvolili kvôli vzájomnému súladu ich účinkov, látky sa vo svojom pôsobení v organizme podporujú. Navyše táto kombinácia doteraz na tuzemskom trhu úplne chýbala,“ doplnila Minczinger.

Spojenie koenzýmu a rybieho tuku v jednej liekovej forme umožňuje vzájomné dopĺňanie účinkov oboch týchto látok. Koenzým Q10 je zároveň rozpustný v tukoch a kombinácia s 3-omega mastnými kyselinami umožňuje jeho komplexné vstrebanie do ľudského organizmu. Jedna kapsula dostatočne pokryje dennú potrebu látok.

„Okrem vyššieho komfortu pre samotných pacientov, ktorí môžu užívať denne iba jednu kapsulu namiesto dvoch, sme mysleli aj na finančnú stránku. Príjmom iba jednej kapsuly totiž pacienti ušetria až niekoľko eur za mesiac,“ uviedla Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica. „Veľmi si ceníme to, že náš krok smerom k pacientom oceňujú aj renomovaní odborníci. CoOmegu odporúča napríklad Slovenská liga proti hypertenzii v čele s pánom docentom Štefanom Farským,“ dodala Stanislavská.